Pokud se Vám tento email nezobrazil korektně, klikněte zde.
městský mobiliář Telefon: +420 547 217 955
E-mail: shop@urbania.cz
zastávkové přístřešky Tubo


4 tipy, na co dát při výběru čekárny pozor:


1. POVRCHOVÁ ÚPRAVA KONSTRUKCE

 • Kvalitní povrchová úprava je žárový zinek, případně na něm ještě vypalovaná barva. Toto zpracování zaručí opravdu dlouhou životnost, udává se až 25 let.
 • Pokud někdo uvádí zinek, ale nespecifikuje dále jaký, může se jednat o zinkovou barvu nebo galvanický zinek. Takový zinek nebude nanesen ve všech dutinách konstrukce a nezajistí tedy odolnost klimatickým vlivům ani mechanickému poškození. Také pouhý nátěr barvou bez podkladního žárového zinku není dostatečný, při poškození barvy pak dojde i k poškození železné konstrukce a její životnost tím také klesá.

2. VÝPLNĚ ČEKÁRNY

 • Výplně se vyrábí v mnoha variantách - nejlevnější variantou je zřejmě dutinkový polykarbonát. Tento materiál pruží, snadno tedy dojde např. k vykopnutí výplně. Jeho nevýhodou je také to, že není úplně průhledný, a proto nevidíme na přijíždějící dopravní prostředek.
 • U skleněných výplní záleží na druhu a tloušťce skla. Vždy by měly být z bezpečnostního skla (kalené, lepené nebo kombinace obojího). Bezpečnostní kalené sklo se při rozbití rozsype na malé neostré úlomky, je ale odolnější proti rozbití než lepené sklo. Bezpečnostní lepené sklo praskne, ale nevypadne, zpravidla zůstane na svém místě. Odolnost skla ovlivňuje také jeho tloušťka. Tenčí sklo je sice levnější, ale také se dříve rozbije. Na našich čekárnách je použito bezpečnostní kalené sklo tloušťky 10 mm.
 • Další možností je použít plný nerozbitný polykarbonát - jeho cena je sice vyšší, ale stačí rozbité sklo jednou vyměnit za nové a dostanete se na stejnou cenu. A co teprve při opakovaných výměnách! Nerozbitný plný polykarbonát vydrží i silné nárazy kladivem.
 • HPL deska je další možnou výplní, která je odolnější než bezpečnostní sklo ve stejné tloušťce. Je ale neprůhledná, takže vhodná spíše do zadní části čekárny.

3. STATICKÝ POSUDEK

 • Statický posudek je důležitý pro bezpečí osob uvnitř čekárny i pro ty procházející kolem.
 • Jde o posouzení zatížení střechy sněhem a na celkové zatížení větrem.
 • Statický posudek je vyhotovován pro různé sněhové oblasti, námi vyráběné čekárny mají statický posudek pro sněhovou oblast 2, což je zatížení střechy 20 cm mokrého a 80 cm čerstvého sněhu.
 • U čekáren, které statický posudek nemají, nemáte nikdy jistotu, že jsou opravdu bezpečné.

4. ODTOK VODY

 • Pokud není na čekárně vyřešený odtok vody, hrozí při dešti, že voda stékající po celé ploše střechy se na zemi rozstříkává a znepříjemňuje tak osobám pobyt v čekárně.
 • Ve správně řešeném zastávkovém přístřešku by voda měla být svedena tak, aby odtékala těsně nad povrch.

 

Sami vyrábíme zastávkové přístřešky a naší snahou je dodávat čekárny funkční, bezpečné a odolné. Pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za výměny rozbitých výplní a opravu prorezivělé konstrukce, zajímejte se před koupí čekárny o to, jak je vyrobena. 


Ukázky námi vyráběných čekáren:

zastávkový přístřešek Tubo výplně do čekáren Tubo nerozbitná čekárna Tubo
odtokový otvor vedený zadní stojinou čekárny výplně na čekárny Tubo výplně nerozbijete kladivem ani cihlou
dvoumodulová čekárna s bočnicemi třímodulová čekárna bez bočnic třímodulová čekárna bez bočnic
dvoumodulová čekárna s bočnicemi s výplněmi z bezpečnostního kaleného skla tloušťky 10 mm třímodulová čekárna bez bočnic s výplněmi z HPL desky třímodulová čekárna bez bočnic s výplněmi z bepečnostního kaleného skla tloušťky 10 mm

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na shop@urbania.cz nebo na telefonních číslech 547 217 955 a 733 530 367. Rádi Vám poradíme s výběrem, zpracujeme cenovou nabídku, zajistíme dopravu i montáž.


Vyrábíme pro Vás kromě zastávkových přístřešků také boxy na kola, parkové lavičky a stoly, odpadkové koše, stojany na kola, pítka, venkovní nádoby na květiny, plakátovací plochy, informační tabule a ukazatele směru,  mříže ke stromům, zahrazovací sloupky, a dodáváme také venkovní vitríny, informační a zákazové tabulkydopravní značení a zařízení.


Nezapomeňte prohlédnout také náš výprodej skladových zásob, kde najdete vybrané výrobky za zvýhodněnou cenu.


 
Věříme, že Vás naše tipy k čekárnám zaujaly a těšíme se na spolupráci s Vámi.      Tým Urbania, s.r.o.
Přihlásili jste se k odběru newsletteru Urbania, s.r.o. nebo jste byli zařazeni jako náš zákazník. V případě, že si již náš newsletter nepřejete zasílat, odhlaste se zde.